General

Name

Cathryn Luft

Country

Australia

Bio

Minecraft jest grą bardzo nietypową jak na obecne standardy i przyzwyczajenia większości graczy. Mogłoby się wydawać, że gra oparta jedynie na kwadratach mogłaby się odwalić i zostać skreślona na samym początku. Jednakże w przypadku gry Minecraft reakcja graczy była nietypowa – nie tylko przyjęli bardzo pozytywnie w pojedynkę tytuł, dodatkowo gra podbiła rzesze fanów na całym świecie – zarówno tych młodych oraz starszych.
Grę Minecraft dokonało niezależne studio Mojang AB. Zabawa polega na wcieleniu się w postać kwadratowego bohatera którego zadaniem jest zbieranie kwadratowych materiałów, oraz następnie wykonywanie z nich wszelkiego rodzaju rzeczy a przeżyciu nocy
Minecraft wydaje się tak naprawdę jedną wielką planszą, która jest generowana w nieskończoność. Nie ma tutaj momentu w którym gracz doszedłby na koniec mapy i musiałby zawrócić – w Minecraftcie czegoś takiego nie można. Gracz zawsze rozpoczyna w innym miejscu – nie zdarza się aby zacząć grę od czasu początku dwa razy w tym samym miejscu. Zanadto każdym razem startuje się w innej lokacji – mogą być to niecki, góry, lasy, pustynie czy też plaże. Podczas eksploracji generowanego świata gracz będzie kurz za zadanie zbierać wszelkie materiały jakie przydadzą mu się podczas dalszej potyczki. Z pozyskanych surowców gracze mogą tworzyć narzędzia, rynsztunek, inne materiały przydatne w dalszej rozgrywce. Świat omówiony w Minecraftcie stworzony zwolnił z bloków – ktoś ma inne właściwości a cechy oraz nadaje się do zupełnie innych różnorodnych rzeczy – a co najważniejsze każdy da się nagromadzić albo ręcznie albo obok pomocy odpowiednich narzędzi.
Wypełnia posiada dwa tryby konfrontacji – najprostszym z nich jest oczywiście tryb kapitalny w którym gracze mają możliwość życia w świecie bez przeszkód i tworzyć wymarzone dzięki siebie budowle. Kolejnym elementem jest tryb Survival – już sama nazwa obnaża na poziom trudności – gracz będzie miał sposobność zmierzenia się z trudnościami takimi jak chociażby wiara tylko w dzień. Po nocy na powierzchnię wychodzą potwory – ich głównym zadaniem jest pozbawienie życia naszego bohatera. Odpowiednie przygotowanie się gracza uchronić go będzie przed zagrożeniami z ciemni. Odpowiednie przedmioty – takie jak przygotowane pokarm, utensylia, broń, pancerz tudzież schron przydadzą się każdej osobie graczowi. twórcy gry zadbali chociaż także o modus multiplayer. Dzięki niemu potencjalne widnieje stworzenie całkiem fascynujących połączeń z innymi graczami. Na skutek trybowi multi gracze mogą spotkania sięna 1 serwerze w kilka albo kilkadziesiąt graczy – całokształt jest zależny od serwera na który postawiona jest rozrywka. Z tego powodu możliwe jest sporządzanie różnych elementów rozgrywki. W największym stopniu kultowym jest oczywiście podejście w którym gracze nie mają możliwości budowania i walki spośród potworami. Dzięki mnogości graczy niewykluczone jest szybsze oraz większej ścisłości budowanie – tak jak asekuracja przed potworami widnieje bez liku skuteczniejsza. Prościej jako że gromadzić surowce w mnóstwo a bronić się sam w dwie osoby zanim potworami.

Top